Klimatyzacja Częstochowa

Post 1

Przyjemna aura dzięki klimatyzacji w Twoim domu.

Wszyscy zgodzimy się z tym faktem: Miejsce, w którym mieszkamy musi być naszą oazą spokoju, ostoją, gdzie regenerujemy się i wypoczywamy. To właśnie dlatego musimy zainwestować nie tylko w wygodne kanapy, modne dodatki ale i też pomyśleć o naszym samopoczuciu latem. Dopiero budujesz dom? A może w planach masz zakup mieszkania? Już teraz pomyśl o klimatyzacji. Specjaliści doradzają aby zacząć montaż właśnie na samym początku urządzania czterech ścian a to wszystko dlatego, że bardzo łatwo zamaskować instalację urządzenia sprytnie umiejscawiając ją w ścianie. Jest to dogodne, ponieważ klimatyzacja zostanie niewidoczna. Właściciele domów wolnostojących i mieszkań jednogłośnie polecają klimatyzatory naścienne. Wszystko to dlatego, że wśród nich jest naprawdę spory wybór, dzięki temu nie mamy narzucanego stylu, możemy wręcz przebierać w kolorach i kształtach. W domach popularne są systemy– flexi bądź klimatyzatory kanałowe. W zależności od wielkości domu, potrzeb mieszkańców i innych czynników sugerowane klimatyzatory mogą być rozmaite- split lub multi split. Te ostatnie dają możliwość przyłączenia kilku jednostek wewnętrznych do jednego skraplacza, co jest szalenie ważne jeśli naszym zamysłem jest wykonanie przedsięwzięcia w budynku mieszkalnym, gdzie na zewnątrz mamy ograniczoną możliwość montowania jednostek zewnętrznych.

Jakie czynniki należy brać pod uwagę decydując się na klimatyzację ?

- Jak dużo światła słonecznego przedostaje się do domu;
- gabaryty powierzchni mieszkalnej;
- rozmiar okien;
- ilość mieszkańców;
- sprzęt elektroniczny- ilość i jakość.

Czym się kierować wybierając klimatyzację ?


W momencie, gdy jesteśmy już zdecydowani na kupno urządzenia musimy dowiedzieć się co nieco o tym, co sprawi, że będziemy w 100% usatysfakcjonowani z zakupu sprzętu, który ma nam ułatwić życie.

Nasi specjaliści wiedzą doskonale, że trzeba kierować się mocą klimatyzatora według gabarytów pomieszczeń. Jest to bardzo skomplikowane, więc jeśli chcesz aby wszystko przebiegło tak, jak należy oddaj się w ręce fachowców.

Ciepło w naszym domu jest kumulowane przez wiele czynników: dach, okna, sprzęty domowego użytku ale i także ludzie.

Decydując się na instalację sprzętu trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki: przeznaczenie pomieszczenia, ilość osób, liczbę okien oraz ich rozmieszczenie, dom wolnostojący czy może mieszkanie w bloku… Aby bezbłędnie dobrać klimatyzację, która będzie nam pozwalać na relaks należy zrobić bilans cieplny pomieszczenia. Im więcej ciepła jest dostarczane do pomieszczenia, tym większą musi posiadać być moc klimatyzacji.

Jest dużo sposobów na to, aby wykonać obliczenia niezbędne do instalacji urządzenia, na samym początku jednak pamiętaj, że trzeba wyliczyć kubaturę pomieszczeń, które będą chłodzone, a dopiero potem wziąć pod uwagę bilans cieplny. Oczywiście możesz sam podjąć się próby obliczenia ciepłoty, jednak aby pomiar był precyzyjny a ty w pełni usatysfakcjonowany polecamy aby oddać pomiar w ręce specjalistów mających doświadczenie w branży.

Klimatyzacja obowiązkowa w firmie.


Badania dowiodły, że w pracy spędzamy prawie ćwierć swojego życia! Nie zawsze praca jest czymś, co spędza nam sen z powiek. Istnieje mnóstwo placówek, gdzie pracownicy czują się odprężeni i w pełni skupieni na swoich powinnościach. Co ma wpływ na to, że potrafimy się skoncentrować w pracy? Każdy szanujący się pracodawca lub manager wie, że chodzi o temperaturę w pomieszczeniu . Zbyt gorąca, zbyt zimna, lub zbyt wilgotna aura katastrofalnie wpływa na jakość pracy. Wydajność skupiania się na powierzonych zadaniach zaczyna spadać UWAGA przy 22°C, przekraczając punkt krytyczny powyżej 26°C następuje gwałtowne załamanie. Koncentracja spada do kilku procent, w tej temperaturze jesteśmy praktycznie bezużyteczni.

Naukowo udowodnione fakty:
- wysokie temperatury powodują spadek koncentracji a co za tym idzie? Częściej zdarzają się wypadki zdrowotne.
- Przy zbyt wysokich temperaturach czujemy się trochę tak, jakbyśmy przed chwilą wstali z łóżka. Brak klimatyzacji nie jest wskazany szczególnie w biurach, gdzie łatwo o pomyłkę.

Jeśli chodzi o biura z całą pewnością możemy polecić państwu rozwiązania kasetonowe. Ich domeną i wielkim plusem jest lekka budowa szczególnie jest to bardzo dogodne dla firm w których zamontowany jest sufit podwieszany, gdyż nie zajmuje miejsca na ścianach. Doskonale chłodzi dzięki wylotowi powietrza w aż czterech kierunkach, dzięki temu rozprowadza przyjemne powietrze po całym pomieszczeniu. Klimatyzatory DAIKIN i LG oparte są o nowoczesną technologię inverterową, zapewniającą znaczne oszczędności w kosztach eksploatacji tych urządzeń. Miejsca, które nie mają podwieszanego sufitu świetnie nadają się na instalację klimatyzatorów podstropowych lub też klimatyzatorów ściennych. Jeśli posiadasz biuro czy sklep z całą pewnością warto zainstalować tego typu rozwiązanie. Możemy zaoferować również inne rozwiązania w zależności od Twoich wymagań: systemy split, multisplit, VRV oraz systemy wody lodowej. To od ciebie zależy co wybierzesz.

Klimatyzacja obowiązkowa w firmie.


Chcesz otworzyć restaurację? A może już masz swój lokal i zależy ci na komforcie swoich gości i pracowników? Już czas na podjęcie działań w sferze wentylacji i klimatyzacji. Jako renomowana firma na rynku polecamy się nawet najbardziej wymagającym klientom. Gwarantujemy kompleksowe usługi zaczynając od projektu przez realizację wentylacji, po pomiary. Każdy, kto szanuje swoich pracowników zastanawia się, jak zapewnić im najlepsze warunki pracy na kuchni. Bardzo duża część staromodnej gastronomii zaopatrzona jest tylko w okapy, które nie spełniają całościowo swojej roli, stosuje się również nawiewy i wyciągi ale i one w okresie letnim nie dają rady z chłodzeniem. Piece, patelnie i inne sprzęty kuchenne często generują ogromne pokłady ciepła. Szczególnie w restauracjach, gdzie praca wre od rana do późnego wieczora. Nierzadko w takich kuchniach termometry wskazują około 50o C. Poczciwe klimatyzatory nie sprawdzają się- zapychają się tłuszczem już nawet po kilkunastu tygodniach, nie warto więc wybierać takich rozwiązań, ponieważ to strata pieniędzy i czasu jaki trzeba poświęcić na montaż.

Co jest odpowiednim wyjściem w gastronomii ?

- instalacja centrali nawiewnej z chłodnicą freonową i agregatem,
- jeśli gabaryty na to pozwalają dołączenie chłodnicy i agregatu do istniejącej centrali,
- Zainstalowanie klimatyzatora, który jest w 100% odporny na warunki panujące w kuchni.

Jest wiele opcji aby ochłodzić atmosferę panującą w kuchni, my z czystym sumieniem polecamy klimatyzatory podsufitowe firmy Mitsubishi Electric (model PCA-RP-HA). Najwyższej jakości blacha kwasoodporna jak i również specjalnie przeznaczonym do tego filtrom tłuszczowym świetnie nadaje się do miejsc, gdzie mają miejsce tłuszcze osadzające się na sprzęcie. Ogromnym plusem jest to, że można utrzymywać je w czystości w łatwy sposób oraz myć specjalnie przeznaczonymi do tego typu tworzywa detergentami, a dzięki wymiennym filtrom układ chłodniczy klimatyzacji nie jest narażony na zapchanie.

Zadbaj o komputery – klimatyzacja dla serwerowni


Ogromnym priorytetem jest utrzymanie odpowiedniej, jednolitej temperatury dla zainstalowanych w serwerowni urządzeń i to przez przez cały czas, bez przerwy. Gdy temperatura w pomieszczeniu przekracza 30o C wiele systemów zwalnia pracę. W momencie kiedy ciepłota przekracza 38C prawie pewne jest, że z dysku znikną dane. Serwery, szafy rakowe, UPS mają narzucony przez wytwórców zakres pracy, w współczesnych urządzeniach to temp. od 10ºC do 30º C i wilgotność od 15 do 85%. W tym momencie przyjmuje się, że podstawowymi kryteriami przy definiowaniu sposobu rozdziału i klimatyzowaniu powietrza w pomieszczeniu powinny być:

- chłodzenie przez klimatyzację zalecanej ilości powietrza do strefy zasysania powietrza przez każdy serwer, o najlepszej temperaturze wynoszącej 20-25°C i wilgotności nie niższej niż 45%
- wyciągnięcie z obudowy serwera nie mniejszej ilości powietrza niż dostarczyliśmy
- ochrona przed przedostawaniem się gorącego powietrza w strefę zasysania

Dokonanie wszystkiego, co wymienione wyżej nieprzerwanie i w najbezpieczniejszych warunkach określa system klimatyzacji wraz z początkowym zarysem kosztów eksploatacyjnych. Są też oczywiście pewne kryteria, które muszą być spełnione w pomieszczeniu.

Im wyższy wskaźnik gęstości mocy w pomieszczeniach gdzie znajdują się komputery tym większy jest wpływ projektanta klimatyzacji na ogólną architekturę pomieszczenia, czy wręcz całego Data Center. Dopuszcza się, że minimalna konieczność dotycząca każdego systemu klimatyzacji pomieszczeń komputerowych ograniczają się do kilku kluczowych zasad:

- klimatyzacja musi dostarczyć odpowiednią ilość powietrza do każdego urządzenia, które musi być schłodzone,
- zabezpieczenia w formie alarmu w razie zalania, awarii prądu czy innych niepożądanych wypadków,
- odsysanie z obudowy przyrządów komputerowych gorącego powietrza,
- hamowanie przez klimatyzację powrotom gorącego powietrza,

Dobrze aby układ klimatyzacji serwerowni spełniał postulaty użytkowników i administratorów tego typu obiektów.

- rzetelność działania,
- małe koszty utrzymania,
- łatwość naprawy oraz sprawdzania stanu użądzenia.